Квітень, 2015 – Київська громадська організація «Центр політико-правових реформ» стала переможцем конкурсу ПРООН серед організацій громадянського суспільства на предмет виконання функцій Ресурсного Центру з питань громадського моніторингу надання адміністративних послуг.
У січні 2013 року, коли Програма розвитку ООН розпочала проект, спрямований на підвищення якості надання адміністративних послуг завдяки ефективному зворотному зв’язку з громадянським суспільством, функції Ресурсного центру для громадського сектору виконувало Львівське громадське об’єднання «Самопоміч». Протягом 2013-2014 років Ресурсний центр надавав консультативну підтримку та підтримку з розвитку спроможності організаціям громадянського суспільства, які бажали проводити моніторинг надання адміністративних послуг у своїх містах.
Основними напрямками роботи центру були просування існуючих методів та підходів до громадського контролю за наданням послуг адміністративними органами, передача знань і досвіду з налагодження зворотного зв’язку між громадянами та місцевими органами влади і підтримка мережі організацій громадянського суспільства (ОГС), що займаються громадським моніторингом надання послуг. Ресурсний центр організував ряд тренінгів та оглядових візитів до місць кращих практик організації надання адмінпослуг, зібрав та задокументував ефективні підходи громадського моніторингу з готовими до використання інструментами, які можуть застосовуватись організаціями громадянського суспільства при відтворенні цього досвіду в їхніх містах, організовував інформаційні кампанії для громадян з метою підвищення обізнаності з питань реформи адміністративних послуг, тощо.
Проте в листопаді 2014 року в Україні відбулись парламентські вибори, у результаті яких партія «Самопоміч» набрала 10.97% голосів та стала членом правлячої коаліції у Верховній Раді. Партія також підтвердила своє бажання брати участь у майбутніх місцевих виборах, запланованих на жовтень 2015 року. З метою уникнення ризиків, пов’язаних з політичним успіхом партії «Самопоміч», Рада Проекту вирішила передати функції Ресурсного центру від «Самопомочі» іншій організації громадянського суспільства, обраній на засадах відкритого конкурсу.
Відкритий конкурс для обрання нового Ресурсного центру був проведений в лютому-березні 2015 року. У результаті конкурсу, київська громадська організація Центр політико-правових реформ (ЦППР) отримала найвищі оцінки конкурсної комісії та була рекомендована до виконання функцій Ресурсного центру.
ЦППР є неурядовою, некомерційною організацією, що працює на національному рівні. Її місія полягає у сприянні інституційній організації України як держави, яка забезпечує права людини та несе відповідальність перед громадянами. Хоча ЦППР не є класичною організацією із захисту прав людини, суть підходу, орієнтованого на права людини, визначає характер та цілі організації. В якості Ресурсного центру, організація привнесе до реалізації проекту 15-річний досвід у сфері адміністративних послуг і спроможність лобіювати тематичну реформу на найвищому рівні.
У 2015 році, якій є останнім роком впровадження Проекту, новий Ресурсний центр відіграватиме провідну роль у політичному діалозі щодо реформи адміністративних послуг із залученням мережі організацій-партнерів та забезпечуватиме стійкість результатів проекту.
Головним чином, робота буде сфокусована на наступних напрямках:
- Сприяння на національному рівні реальній передачі адміністративних послуг до ЦНАПів (ближче до громадян як споживачів послуг) та подальша інституційна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів).
- Підвищення потенціалу ЦНАПів як надавачів послуг та організацій громадянського суспільства як ключових центрів взаємодії з громадянами з метою залучення останніх до моніторингу надання адміністративних послуг за допомогою проведення заходів зі зміцнення потенціалу, моніторингових ініціатив та розповсюдження знань.
- Участь у розробці аналітичних та правових документів з питань підвищення якості надання адміністративних послуг у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
- Подальша розбудова «спільноти практиків» з числа ЦНАПів та ОГС, зацікавлених в моніторингу надання адміністративних послуг.
Залишити відповідь